مجموعه اخیر بر اساس یکی از آثار سینمایی مورد علاقه ام در ژانر فیلم نوآر است.فیلم مرد سوم به کارگردانی «کارول رید» و نویسندگی «گراهام گرین»، اثری است با فضا سازی، کادربندی، نورپردازی و میزانسن‌هایی حساب شده، که کاملا در خدمت محتوای فیلم می‌باشد. این فیلم بدون نشان دادن حتی یک صحنه خشن، بر خلاف فیلم های خشن امروز، فضایی تاریک و پر تعلیق به بیننده القا می کند.

مجموعه حاضر، به مانند کارهای گذشته ام که مبتنی بر استفاده از عکس های خانوادگی و بداهه ازروابط حسی آدم‌ها با هم در فضاهایی ملموس بود، شکل گرفته است. با همین نگرش، خود را وارد  فضایی سرد در یک کشور، فرهنگ و دوره ای دیگر قرار دادم، که با آن آشنا نبودم، ولی با آن ارتباطی عمیق پیدا کردم. صحنه های از فیلم را انتخاب کردم که به مانند کارهای قبلی ام، لحظه ای بود از روابط حسی آدم‌ها با یکدیگر یا تنها، در یک فضا.

در این مجموعه، به ترکیب بندی و کادر فیلم  وفادار بودم. همه چیز در جای خود قرار داشت، آنقدر که نیازی به هیچ گونه تغییر نبود، پس آنچه که در فیلم بود عینا به تصویر کشیدم، با رنگ هایی محدود وسرد.

همچنین در کنار نمایشگاه، پرفورمنسی به همراه محسن حسینی و بهار قریشی طراحی و اجرا کردیم، این پرفورمنس شامل 9 عدد از تابلوهای نمایشگاه بود که در خود گالری بازی و اجرا شد.

این مجموعه برای من ادای دینی است به سینمای نوآر.

این نقاشی ها چه چیز را نشان می دهد…؟

اگر عکس صحنه های منتخب را در همین اندازه، بزرگ چاپ کرده و نمایش می دادم، آیا تفاوتی می کرد؟

سری مرد سوم، 1391-1390